Forum Oitze4ever
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forum Oitze4ever


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Ofer Servicii – Aer Conditionat
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyVin Iul 01, 2011 10:39 am Scris de vladstoica

» BXL - The Party Club
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Mai 09, 2011 8:13 pm Scris de vladstoica

» Muzica evenimente
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyVin Apr 22, 2011 8:44 am Scris de vladstoica

» Fazan reloaded !
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Sept 15, 2009 1:27 am Scris de uco

» Conferinte
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyJoi Dec 18, 2008 10:13 pm Scris de Adelina

» Calendar Aniversar
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyVin Noi 28, 2008 9:29 pm Scris de osy91

» De unde ne vine numele de "oitze"....
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyVin Noi 28, 2008 9:26 pm Scris de osy91

» Poezii..Versuri..
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Noi 11, 2008 7:45 pm Scris de Adelina

» Versete...
GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyVin Sept 26, 2008 2:29 pm Scris de georgenika

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit

In jos 
+3
Gabby_Ss
Cyprian
Bogdan
7 participan?i
AutorMesaj
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Aug 25, 2008 2:40 am

Ce inseamna GTPS ?

Grupul
Tinerilor
Poiana
Sarata


Ce urmareste GTPS ?

"Aflarea si vestirea lui Isus cel rasticnit" dupa cum spune Parintele Iosif Trifa.
GTPS urmareste implicarea cat mai multor tineri in diferite activitati. Pentru inceput la adresa http://oitze4ever.blogspot.com putetzi gasi articole scrise de membrii grupului.

Vrei sa devii membru?

Nimic mai simplu! Lasa un mesaj la sectiunea "Membrii" sau inscriete la adresa de email: oitze@ymail.com . Te asteptam cu drag!


Ultima editare efectuata de catre Bogdan in Lun Aug 25, 2008 2:52 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Cyprian
oaie Turcana
oaie Turcana
Cyprian


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Aug 26, 2008 12:39 am

Am si eu o propunere...
In primul rand vreau sa zic ca m-i se pare foarte buna ideea cu acest GTPS.Totusi, cred ca ne scapa ceva...haideti ca pentru absolut tot ce facem in numele Lui sa ne rugam ca El sa vina si sa binecuvinteze acel lucru caci altfel, o sa fie seci toate cuvinteze si blogurile si forumurile si tot ce-o sa mai facem noi si nu o sa atinga nici o inima.Haideti cand scriem un articol ceva, sa stam putin la rugaciune inainte si sa ne rugam Lui sa ne lumineze caci daca vom folosi cuvintele noastre nu o sa reusim nimic.
Si ar mai fi ceva...haideti sa facem un topic separat special pentru studiul biblic.Nu zic ca acum sa facem cine stie ce exegeza sau altele...vreau doar sa zic ca eu cat am citit pana acum, aproape in fiecare capitol gaseam o invatatura care ar putea fi pusa in practica in viata de zi cu zi si astfel sa ne apropiem mai mult de El.Eu unul consider ca ar fi foarte benefic sa citim din biblie macar cate un capitol pe zi daca nu putem si nu avem timp mai mult...(cu toate ca nu cred ca nu ar fi timp).Sunt doar niste idei...daca sunteti de acord sa le punem in practica m-as bucura sincer si cred ca ar fi foarte folositor, daca nu, asta e Smile (nu am sa impun si nu este nimeni obligat sa faca cum consider eu)
Sus In jos
Gabby_Ss
Admin
Admin
Gabby_Ss


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 36
Localizare : Comanesti- Bacau :X:>
Data de inscriere : 17/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Aug 26, 2008 1:59 am

cip asteptam acel topic;Wink un topic pus l punct,si folositor;)
Sus In jos
http://www.flickr.com/photos/gabbystroe/
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Aug 30, 2008 4:15 pm

Slavit sa fie Domnul! As vrea sa va prezint ceva pentru cei din GTPS ... Deci m-am gandit sa incepem treaba cu Blogul. La pagina de web http://oitze4ever.blogspot.com aici vor fi publicate Scrierile voastre.. As vrea sa va rog ceva.. Sa trimitetzi pe adresa bogdanlx29@hotmail.com povestile, marturisirile voastre .. eseuri etc. tema din aceasta saptamana va fi Dragostea. Nu este obligatoriu, doar cine vrea! Termenul limita este : Joi 4 septembrie.
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Aug 30, 2008 4:34 pm

Faza e k nu vreau numai sa scriem as vrea sa facem si ceva aplicativ.. dar ink nu shtiu... pt k suntem pe tot locu .. cine are ceva idei :D
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Adelina
oaie Tigaie
oaie Tigaie
Adelina


Numarul mesajelor : 139
Varsta : 30
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Aug 30, 2008 8:51 pm

Eu raman la ideea cu cantarile... Pe bune, daca nu chiar cantari, putem scrie poezii fiecare si sa scoatem un fel de carte pana la urma! Alta idee inca n-am.. flower
Sus In jos
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Aug 30, 2008 10:49 pm

Adelina a scris:
Eu raman la ideea cu cantarile... Pe bune, daca nu chiar cantari, putem scrie poezii fiecare si sa scoatem un fel de carte pana la urma! Alta idee inca n-am.. flower
este carte de cantari deja.. nare rost :D.. eu am cantarile si pe calc in format text Very Happy
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Gabby_Ss
Admin
Admin
Gabby_Ss


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 36
Localizare : Comanesti- Bacau :X:>
Data de inscriere : 17/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Aug 30, 2008 10:53 pm

Bogdan a scris:
Adelina a scris:
Eu raman la ideea cu cantarile... Pe bune, daca nu chiar cantari, putem scrie poezii fiecare si sa scoatem un fel de carte pana la urma! Alta idee inca n-am.. flower
este carte de cantari deja.. nare rost :D.. eu am cantarile si pe calc in format text Very Happy

din cate am inteles eu,adelina se referea la a Creea poezii si cantari....dak e asa,atunci succes toata lumea!!
Sus In jos
http://www.flickr.com/photos/gabbystroe/
Adelina
oaie Tigaie
oaie Tigaie
Adelina


Numarul mesajelor : 139
Varsta : 30
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 1:58 am

Nu dati, nu dati Very Happy Urmatoare idee e doar o idee Very Happy :

Nu am putea face ceva carticele, fluturasi, ceva pe gratis ce sa impartim pe strada? Ceva anti-fumat, anti-sudalme/injuraturi, anti-drog? Very Happy
Sus In jos
Lulia

Lulia


Numarul mesajelor : 214
Varsta : 29
Localizare : Galati
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 9:45 am

buna idee... dar cum o sa le facem? Very Happy
Sus In jos
http://yuly-yubita.hi5.com
Adelina
oaie Tigaie
oaie Tigaie
Adelina


Numarul mesajelor : 139
Varsta : 30
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 12:29 pm

Pai... sa zicem ca anti-fumat si anti-drog s-au mai facut... Anti-injuraturi nu am mai auzit laugh Putem scrie o povestioara despre puterea cuvintelor, o trimitere in Biblie despre asta, numai ca seamana cu ideea sectantilor Very Happy Ori primim aprobarea mai marilor bisericii ortodoxe, ceea ce e cam greu, ori a oastei, ceea ce ar fi mai usor, desi mai bine nu scriem niciun fel de biserica ca fiind promovatoarea carticelei, sa fim impartiali... Multi comentau ca orice grupare religioasa tinde sa atraga pe altii in gruparea lor, si dintr-un anumit motiv asta ii face sa creada ca e ceva putred la mijloc.
Sus In jos
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 9:14 pm

eu ma gandeam k fiecare in orashul in care suntem sa strangem niste bani si sa mergem cu ajutoare la oameni saraci sau niste lucruri la cluj noi am facut asta si merita.. sa vezi ce fain e sa ajutzi pe cineva... love:X .. nusj asta e ideea mea Very Happy aa da si apoi sa ne spunetzi pareri si dak putetzi sa facetzi si niste poze sa vedem si noi Very Happy
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Adelina
oaie Tigaie
oaie Tigaie
Adelina


Numarul mesajelor : 139
Varsta : 30
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 9:47 pm

O sa facem ceva de genul asta in Arad de Sf. Nicolae, ducem la un centru pentru copii cu dezabilitati DVD-uri cu filme/desene animate, gen Mullan si Lion King, si la fiecare cate un animalut de plus si inca ceva Very Happy Daca mai avem fonduri, si sper din tot sufletul sa avem, mergem si la azilul de batrani cu.... poate tot un animalut de plus, o iconita, din astea Very Happy
Sus In jos
Ionatan

Ionatan


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyLun Sept 01, 2008 10:04 pm

pai nush bogdan..e buna ideea...si ar fi mult mai fain...sa vb despre asta knd ne intalnim,....si sa fie fata in fata
Wink
Sus In jos
Seby Tzache
Admin
Admin
Seby Tzache


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 31
Localizare : Super Brasov !
Data de inscriere : 22/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: .   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Sept 02, 2008 11:30 pm

Pai...asta ar insemna sa avem o pauzasi nu e deloc bine...asa ca...facem pe forum si continuam face 2 face Very Happy
Sus In jos
Bogdan

Bogdan


Numarul mesajelor : 189
Localizare : eternul si divinul orash ciorap Cluj
Data de inscriere : 15/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptyMar Sept 02, 2008 11:59 pm

Adelina a scris:
O sa facem ceva de genul asta in Arad de Sf. Nicolae, ducem la un centru pentru copii cu dezabilitati DVD-uri cu filme/desene animate, gen Mullan si Lion King, si la fiecare cate un animalut de plus si inca ceva Very Happy Daca mai avem fonduri, si sper din tot sufletul sa avem, mergem si la azilul de batrani cu.... poate tot un animalut de plus, o iconita, din astea Very Happy
noi facem asta de mult la cluj dar o facem de craciu mergem colindam spitalele si centrele... si mama mea lucreaza la un centru pentru copii 0-2 un fel de cresa non profit si din cand in cand mergem la copii ne jucam la craciun ii colindam le mai ajutam si noi...Very Happy asta nu k vreau sa ma laud! ar fi fain sa facetzi asta la arad e spre slava Domnului.. :D
Sus In jos
http://bogdan-pop.blogspot.com
Ionatan

Ionatan


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Sept 06, 2008 6:20 pm

pai si asa se face pauza sebi...nu vezi...chiar daca ne intalnim sau nu pauza e tot facuta...si sunt destule probleme care trebuiesc discutate fata in fata care nu merg pe mess...si trebuiesc multe decizii, luate de comun acord...
Sus In jos
Adelina
oaie Tigaie
oaie Tigaie
Adelina


Numarul mesajelor : 139
Varsta : 30
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Sept 06, 2008 11:00 pm

Ok, ok... Discutam ce putem si pe forum. Daca cineva are vreo problema, orice problema, stie unde sa caute ajutor. Daca se strange vreo colecta/coleta pentru ceva, eu stiu, aveti nevoie de bani pentru vreo operatie, eu una ma ofer sa ajut si financiar.. Cu cat o fi.. Ma rog, nu am nu stiu ce bani, dar exista alocatia Very Happy Pe bune.. Putem face destule si la distanta daca avem vointa.
Sus In jos
Ionatan

Ionatan


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/07/2008

GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit EmptySam Sept 06, 2008 11:07 pm

da ...e cv...dar ...trebuie multa voina si unitate,,.,si....sa vedem cine mai doreste
Sus In jos
Continut sponsorizat





GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty
MesajSubiect: Re: GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit   GTPS - Aflarea  si vestirea lui Iisus cel rasticnit Empty

Sus In jos
 
GTPS - Aflarea si vestirea lui Iisus cel rasticnit
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Oitze4ever :: GTPS-
Mergi direct la: